Vergi Dairesi Adresi

Evergi.comVergi daireleri adres, telefon bilgileri.

Vergi Dairesi Ara

Ankara Vergi Dairesi Önünde Çorbalı Zam Protestosu

Vergi dairelerinde çalışanların yemeğine yapılan yüzde 48’lik zam,   Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı önünde çorba dağıtılarak protesto edildi.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri bugün öğlen zamlara tepki için Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı önünde protesto etti.


Kalabalık adına basın açıklaması yapan BES Ankara 2 Nolu şube Başkanı Mevlüt Çakmak, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı yetkililerinin 2016-2017 dönemi yemek ihalesinin yüzde 48 oranında artışla yapılmış olmasının gerekçesini merkezi yönetim bütçesindeki personele ayrılan payın azlığı, bütçe olanakları ve asgari ücrete yapılan artıştan yemek maliyetine etkisi olarak göstermeye çalıştığına işaret etti.

Mevlüt Çakmak devamında bunlarr ifade etti: “Hükümetin her Toplu İş Sözleşmesi(TİS) döneminde ve her yıl bütçe görüşmelerinde ileri sürdüğü sebeplerin aynısını Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı da kendisini kurtarmak için yemek zammına gerekçe olarak göstermektedir. Ancak bütün bu gerekçeler bizler için inandırıcı olmaktan uzaktır. Çünkü yıllardan beri hayali enflasyon rakamları hayali büyümedeki istatistikleri ile yaratılan algılarla ülkeyi yönetmektedirler. Ekonomik büyümeye dair hamasi nutuklar atarken kullandıkları rakamlar yüksek ama işçi ve emekçiler büyümeden hak ettikleri payı talep ettiklerinde bu rakamları unutarak bütçe dengelerinden ve kısıtlı olanaklardan bahsederek çamura yatmaktadırlar. Her TİS döneminde zam veriyormuş gibi yaparak verilen zamlar daha ait olduğu dönem başlamadan elektrik, su ve doğalgaza yaptıkları gizli zamlarla ve her yılın ocak ayında vergi oranlarında ki artışla elimizden alınmaktadır Kısacası kaşık ile verdiklerini kepçe ile almaktadırlar Biz vergi dairesi emekçilerinin onlarca kaybı arasında elinde kalmış olan tek hakkı bir öğün yemektir.”

Konuşmasının ardından Çakmak, eylemden sonra Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ile görüşeceklerini, yemek zammı geri alınana kadar bu durumu boykot edeceklerini sözlerine ekledi. haberler.com

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir