Vergi Dairesi Adresi

Evergi.comVergi daireleri adres, telefon bilgileri.

Vergi Dairesi Ara

Bu Ay Vergi Ayı!

Takvim’de yer alan habere göre Emlak Vergisi’ni taşınmaz sahipleri ödüyor. Vergi, söz konusu taşınmazların bağlı bulunduğu belediyeye, belediyelerin vergi tahsilatı yapan şubelerine, ilgili belediyenin hesabına (PTT ya da banka şubeleriyle) yapılıyor. 1 Mart’ta başlayan Emlak Vergisi ödemeleri ilk aşamada Nisan ve Mayıs aylarında da devam edecek. Emlak Vergisi ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayında gerçekleştirilecek.
KİRAYA DİKKAT

– Mart’ta başlayan diğer bir ödeme ise Çevre Temizlik Vergisi. Bu vergiden sorumlu olanlar konut ve işyeri kullanıcıları. Konutlarda bu vergi su faturalarına yansıtılıyor. İşyeri ve diğer yapılarda ise ödemeler belediyelerde gerçekleştiriliyor.

– Kira Gelir Vergisi, 2015 yılı içinde dairesini kiraya vererek gelir elde eden kişiler için geçerli. 2015 yılı içerisinde evini kiraya verenlerin kira geliri 3 bin 600 TL’den, işyerini kiraya verenlerin kira geliri 29 bin TL’den yüksekse kira gelir vergisi ödemeleri gerekiyor. İlk taksit ödemeleri için son tarih 25 Mart, ikinci taksitler ise Temmuz’da gerçekleştiriliyor.

– 2015’te evini satanlar değer artış kazancı vergisi ile karşılaşabiliyor. Ancak bu vergiyi, evini edinim tarihinden 5 yıl içerisinde satan kimseler ödüyor. Bu vergi için belirlenen istisna sınırı ise 11 bin TL. Takvim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir