Kadıköy Vergi Dairesi

Kadıköy Vergi Dairesi Müdürü Rengin ALTUNKAYNAK. Kadıköy Vergi Dairesi ile ilgili sorunlarınız için bu daireden sorumlu Grup Müdürü Hamit ÖZTÜRK ile görüşebilirsiniz.

Kadıköy Vergi Dairesi İletişim Bilgileri

 • Telefon :0216 338 41 38
 • Santral :0216 414 53 75
 • Faks :0216 345 74 57
 • Adres :Halitağa C.No:31 KADIKÖY

Kadıköy Vergi Dairesine Nasıl Ulaşırım?

Dairemiz konum itibariyle Kadıköy ilçesinin merkezinde bulunup, otobüs,dolmuş,vapur, tramvay, tren ve deniz otobüsü ile ulaşımı mevcuttur. Altıyola yaklaşık 200 metre uzaklıktadır. Dairemizin konumunu belirleyici olarak Altıyol veya kadıköyün bilindik buluşma noktası olan Boğa Heykeli kullanılabilir.Hangi vasıtaya binilirse binilsin inilen yerden yukarıda bahsedilen noktaya hareket edilmesi sureti ile kolaylıkla bulunabilmektedir. Otobüs ve dolmuş ile dairemize ulaşmak isteyen ve Anadolu Yakasında oturan vatandaşlarımızın Altıyol durağında inerek dairemize ulaşmaları rahatça sağlanmaktadır.Avrupa yakasında ikamet eden vatandaşlarımızın otobüs, vapur ve deniz otobüsü ile Kadıköy İskelesinde indikten sonra ana cadde olan Söğütlüçeşme Caddesini takiben yine Altıyol mevkiine gelmeden dairemize rahatça ulaşımları mevcuttur.

Haritada Görmek İçin Tıklayınız
Kadıköy vergi dairesi

2006 Rakamlarıyla Kadıköy Vergi Dairesi

Vergi Dairesi İstanbul Toplamı İçindeki Payı(%)
Mükellef Sayısı 26.730 % 2,71
Tahakkuk 852.642.557 YTL % 1,27
Tahsilat 434.508.148 YTL % 0,75

2010 Rakamlarıyla Kadıköy Vergi Dairesi

Vergi Dairesi’nin İstanbul Toplamı İçindeki Payı(%)
Mükellef Sayısı   25.661 % 2,36
Tahakkuk             822.847 TL % 1,64
Tahsilat               522.751 TL % 1,36

Vergi dairesi rakamları 2006 yılı ile kıyaslandığında az da olsa mükellef sayısında düşüş görülüyor ancak tahsil edilen vergi miktarı düşüşe rağmen %20 civarında bir artış gösteriyor. Ayrıca tahakkuk edilen miktarlar arasında ciddi bir fark olmamasına rağmen tahsil edilen miktar bu artışa oranla daha fazla görülüyor.Bu da mükelleflerin vergi ödeme ile ilgili hassasiyetlerinin arttığını gösteriyor.

Kadıköy Vergi Dairesi Faaliyet Alanı

Fikirtepe, Eğitim ve Zuhuratbaba Mahallelerinin İstanbul çevre yulunun batısında kalan ve Uzunçayır Caddesi, Taşköprü Caddesi ve İstanbul Çevre Yolu arasındaki bölüm,Hasanpaşa, Caferağa Mahallesi, Osmanağa Mahallesi, Acıbadem Mahallesi, Rasimpaşa Mahallesi, Koşuyolu Mahallesi

tarihinde eklendi.
 1. Özgür Dedi ki:

  Bu nasıl bir kuyruk böyle, bu vergi kuyruğu biter mi?

 2. Nur Dedi ki:

  Vergi daireleri birleşmiş ama tek vezne bu nasıl iş.

 3. Songül Dedi ki:

  Para ödemek için sıraya giriyorum, anlamadım ama neyse. Vergi dairesi kuyruğundayım şu an.

 4. Burak Dedi ki:

  Vergi dairesinin içerisi vergisini ödemek isteyen insanlar ile dolu, ama bırakın klimayı pervane bile konulmamış..

 5. Numan Dedi ki:

  Ya arkadaş bir insanın önünde 64 kişi olur mu 🙂 bu nasıl bir sıra böyle.

 6. Antonio Dedi ki:

  Devletimizi seviyoruz, vergimizi ödüyoruz. Şu an kadıköy vergi dairesindeyim. Hepinizi beklerim. Burdan almanyadaki kaynıma, dayı oğluma selam gönderiyorum.

 7. Semra Dedi ki:

  Yurt dışında yaşayan kira geliri mükellefleri internet ortamında “Önceden hazırlanmış Kira gelirleri beyannamesi”ni kullanarak, beyanda bulunuyorlar ve adlarına tahakkuk fişi anında düzenleniyor. Verginin ödemesi kredi kartı ile mümkün. Ancak, her mükellefin kredi kartı bulunmayabilir. Bu nedenle, Tahakkuk Fişi üzerinde, ilgili Vergi Dairesinin Banka IBAN numarası bulunmalıdır ki, Internet bankacığı yolu ile vergi bedeli ödemesi kolaylıkla mükellef tarafından gerçekleştirilebilsin.

Konu ile ilgili yorumunuzu bırakın