Vergi Dairesi Adresi

Evergi.comVergi daireleri adres, telefon bilgileri.

Vergi Dairesi Ara

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi Müdürü Mustafa KÖK’tür. Vergi Dairesi ile ilgili sorunlarınız için bu daireden sorumlu Grup Müdürü Mustafa YALÇIN ile görüşebilirsiniz. Bu kurum ile ilgili takdir komisyonu Nakil Vasıtaları Geçici Takdir Komisyonudurç

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi İletişim Bilgileri

  • Telefon :0216 611 22 65
  • Santral :0216 611 22 61
  • Faks :0216 611 19 96
  • E-posta :nakilvasitalari@ivdb.gov.tr
  • Adres :Ihlamurkuyu Mevkii Alemdağ Cd. Yeni İstanbul Çarşısı ÜMRANİYE

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesine Nasıl Ulaşırım?

Dairemiz ulaşım açısından Ümraniye İlçesi Ihlamurkuyu Mah.Alemdağ Cad.Yeni İstanbul Çarşısı No:264 Tepeüstü Mevkiinde kaim olup, İstanbul Vergi Dairesi Başkaılığına bağlı Sarıgazi-Ümraniye-Nakil Vasıtaları (Taşıtlar) Vergi Dairesi Kompleksinimde kurulmuştur. – Ulaşımın Kadıköy’den 14 (Yenidoğan-Kadıköy), 14B (Kadıköy- Birlik Mah.), Üsküdar’dan ve Altunizade aktarma merkezinden 11A (Üsk.Alemdar), 11P(Üsk.-Esenşehir Mh.) 9 (Üsk.-Birlik Mh), 9Ş (Üsk.-Şahinbey Mh) 320 (Üsk.Ferhatpaşa Mh), 19D (Ümraniye- Bostancı) Avrupa Yakasından 122B (M.Köy-Yenidoğan) (1.köprüden 522 (Cevizlibağ –Alemdar)), 522B (Cevizlibağ- Yenidoğan) ile ulaşım olup, ayrıca Üsküdar’dan haraketli Alemdağ Caddesinden Dudulu veya Alemdağ Minibüsler dairemiz önündeki İETT Vergi Dairesi durağından geçmektedir.Ayrıca Tepeüstü aktarma Merkezinden Kadıköy Üsküdar Mecidiyeköy Beykoz ve Levent Metro arasında İETT araçları ile ulaşım olup dairemize 500 mt yürüyüş mesafesindendir.

Haritada Görmek İçin Tıklayınız

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi

2006 Rakamlarıyla Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi

Vergi Dairesi İstanbul Toplamı İçindeki Payı(%)
Mükellef Sayısı 0 % 0
Tahakkuk 3.638.657.429 YTL % 5,43
Tahsilat 3.095.541.671 YTL % 5,32

2010 Rakamlarıyla Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi

Kurumun kayıtlı mükellefleri olmamasına rağmen tahakkuk edilen 5.273.782 liralık vergi bedelinin 4.430.793 lirasını tahsil etmiştir. İl geneline kıyasla oldukça fazla olan bu rakam %11.56 lık bir kısma tekabül etmektedir. 2010 rakamlarına göre bu daire il genelinin yaklaşık olarak 10’da 1’ini tek başına tahsil etmiştir.

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi Faaliyet Alanı

Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi Müdürlüğü, İstanbul ili trafik tescil şube müdürlüğü ile trafik tescil büro amirliklerinde tescil kayıtları bulunan tüm araçlarla Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü, Gemi Sicil Memurlukları ve Belediyeler tarafından tescil kayıtları tutulan ve Motorlu Taşıtlar Kanunu hükümlerine tabi olan ticari ve gayri ticari deniz araçlarının Motorlu Taşıtlar Vergileri, Özel Tüketim Vergileri, bu vergilere ilişkin vergi cezaları ve gecikme faizleri ile birlikte 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçeversinde ve Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Taşıma Kanununa göre kesilen Trafik Para Cezaları ile Karayolları Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun uyarınca geçiş ücretleri ile ilgili kesilen İdari Para Cezalarının tarh, tahakkuk ve tahsili ile görevlendirilmiş bir vergi dairesi olup görev alanı İstanbul ili genelinin tamamını kapsamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir