Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi daireleri çalışma saati anlamında en önemli resmi kurumlardan bir tanesi durumunda. Çünkü vergi ile ilgili işlemlerde gecikmek demek, hesapta olmayan faizler anlamına gelebilir. Bu yüzden vergi ile işleminizi internet vergi dairesi ya da vergi iletişim merkezinden değil de kurumdan yapmak isterseniz vergi dairesi çalışma saatini bilmeniz gerekmektedir.

Vergi daireleri çalışma saatlerinin, diğer resmi kurumlardan bir farkı olmamakla birlikte sabah 08:30’da mesaiye başlayan memurlar, saat 17:30 itibari ile çalışmalarını sonlandırmaktadır. Bununla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaz, kış saati uygulaması sebebiyle 20-30 dakikalık esneklik bırakmanızda fayda var.

Son olarak önemli bir detay belirtmemizde fayda var. İstisnai durum olmasına rağmen bazı vergi dairelerinde 16:00’dan sonra vezneler kapanmakta ve para alınma işlemi gerçekleşmemektedir. Bu yüzden para ile ilgili işlemleriniz var ise, vergi dairesi çalışma saatinin bitişini beklemeden gitmenizde fayda var.

Vergi dairesi personeli öğlen arası paydosunu 12:30 – 13:30 arasında vermektedir. Bu saatlerde de kuruma ulaşmaya çalışırsanız eli boş döneceksiniz.

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri” için 5 yorum

 • 08/03/2014 tarihinde, saat 2:32 pm
  Permalink

  Saat 08:40, kadıköy vergi dairesinde bekliyorum. Umutsuz bekleyiş devam ediyor. Çalışma saatleri ile ilgili problem yaşıyorlar sanırım.

  Yanıtla
 • 14/03/2014 tarihinde, saat 3:59 pm
  Permalink

  16:00’da kapanan vergi dairesi mi olur bu memurlar ne kadar calisiyoda o kadar para veriyosunuz..

  Yanıtla
 • 17/03/2014 tarihinde, saat 12:55 pm
  Permalink

  eee geldik kimse yok, Vergi dairesi denen bu devlet dairesine memur koymayı unutmuşlar

  Yanıtla
 • 06/06/2014 tarihinde, saat 12:11 pm
  Permalink

  Bu tüm vergi daireleri için geçerli midir? Çalışma saatleri değişiklik gösterir mi? Bugün cuma, saat 14e geliyor. Gitcem ama kapanmışsa eğer, haftasonu da giriyor araya. Kurum da nöbetçi de kalmaz sanırım. Cumartesi falan çalışan oluyor mu? Halledemezsem kötü olacak. Neden son güne bıraktın demeyin, son anda çıktı.

  Yanıtla
 • 22/03/2017 tarihinde, saat 2:15 pm
  Permalink

  sigara cezaları nereye ödeniyor

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir