Vergi Dairesi Adresi

Evergi.comVergi daireleri adres, telefon bilgileri.

Vergi Dairesi Ara

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi daireleri çalışma saati anlamında en önemli resmi kurumlardan bir tanesi durumunda. Çünkü vergi ile ilgili işlemlerde gecikmek demek, hesapta olmayan faizler anlamına gelebilir. Bu yüzden vergi ile işleminizi internet vergi dairesi ya da vergi iletişim merkezinden değil de kurumdan yapmak isterseniz vergi dairesi çalışma saatini bilmeniz gerekmektedir.

Vergi daireleri çalışma saatlerinin, diğer resmi kurumlardan bir farkı olmamakla birlikte sabah 08:30’da mesaiye başlayan memurlar, saat 17:30 itibari ile çalışmalarını sonlandırmaktadır. Bununla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaz, kış saati uygulaması sebebiyle 20-30 dakikalık esneklik bırakmanızda fayda var.

Son olarak önemli bir detay belirtmemizde fayda var. İstisnai durum olmasına rağmen bazı vergi dairelerinde 16:00’dan sonra vezneler kapanmakta ve para alınma işlemi gerçekleşmemektedir. Bu yüzden para ile ilgili işlemleriniz var ise, vergi dairesi çalışma saatinin bitişini beklemeden gitmenizde fayda var.

Vergi dairesi personeli öğlen arası paydosunu 12:30 – 13:30 arasında vermektedir. Bu saatlerde de kuruma ulaşmaya çalışırsanız eli boş döneceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir